Przewóz rzeczy w Lublinie z Eko Taxi – jak poprawnie przygotować się do transportu?
Przewóz rzeczy w Lublinie tylko z Eko Taxi! Szukacie profesjonalnej firmy transportowej, która pomoże wam w przeprowadzce, remoncie czy przy zakupach mebli i sprzętu gospodarstwa domowego? Zanim zamówicie kurs przez naszą aplikację mobilną lub dzwoniąc pod 81 744 22 22, sprawdźcie, jak poprawnie przygotować się do przejazdu i zapakować wszystkie drobiazgi. W poniższym poradniku prezentujemy kilka przydatnych rozwiązań, dzięki którym zaoszczędzicie czas i sporo nerwów.
Spis treści:
Rodzaje aut do wynajęcia
Transport dużych sprzętów
Sposoby pakowania przedmiotów kruchych
Przewóz rzeczy samochodami Eko Taxi. Oferta naszego lubelskiego oddziału
W Eko Taxi zajmujemy się zarówno przewozem osób, jak i transportem rzeczy. Na terenie Lublina dysponujemy flotą różnego rodzaju samochodów – od zwykłych osobówek po pojemny bus do przeprowadzek. W zależności od waszych potrzeb podstawimy więc auto najlepiej dopasowane do wielkości i wagi ładunku. Standardowy cennik świadczonych usług podany jest na naszej stronie internetowej. Wszystkie kursy zamówicie telefonicznie. Transport mniejszych towarów, realizowanych autami typu kombi i vanami, zlecicie również przez naszą aplikację mobilną, która dostępna jest do pobrania w sklepie Google Play lub Apple App Store. Przy przewozie wielkich gabarytów każdorazowo poprosimy o telefon – ze względu na indywidualną specyfikę takich przejazdów lepiej jest dograć wszystkie szczegóły z dyspozytorem.
Przewozy mniejszych ładunków określamy w naszym cenniku jako „taxi bagażowe”. Na pokład naszych vanów i samochodów kombi wejdą walizki oraz drobne meble (np. złożone krzesło czy regał). Duże towary przewozimy natomiast busami. Największe auto w naszej lubelskiej flocie to Mercedes Sprinter. Jest długi na 3,7 m, szeroki na 1,7 m i wysoki na 1,9 m. Może zabrać sprzęty do wagi 3,9 t. Taksówkarz może pomóc wam przy załadunku i wyładunku rzeczy, należy to jednak wcześniej uzgodnić z dyspozytorem.
Przewóz wielkogabarytowych rzeczy. Eko Taxi Lublin podpowiada, jak najlepiej transportować meble, sprzęty AGD i RTV oraz elementy wyposażenia domu czy biura
Eko Taxi od lat pomaga klientom indywidualnym w przeprowadzkach i dostarczaniu nowo zakupionych sprzętów ze sklepu do domu. Wiemy, że poprawne zapakowanie i zabezpieczenie dużych rzeczy pozwoli zaoszczędzić wielu kłopotów w trakcie przewozu. Tyczy się to również transportu na niewielkich dystansach np. w granicach administracyjnych Lublina. Czy jest sens rozkręcać regał, jeśli kurs będzie trwał poniżej kwadransa? W jakiej pozycji powinna znajdować się lodówka w trakcie jazdy? To jedne z najczęstszych problemów, nad którymi głowią się nasi pasażerowie.
Meble, sprzęty AGD i RTV
Wszystko zależy od liczby i wagi przedmiotów oraz rodzaju auta dostawczego. Przy szacowaniu objętości, jaką finalnie zajmą wszystkie rzeczy, zawsze należy uwzględnić pewien zapas – niektóre sprzęty być może trzeba będzie przypiąć w luku specjalnymi pasami, pozostawiając niewykorzystaną przestrzeń naokoło. Jeżeli mebli jest niedużo, np. średniej wielkości szafa i mała pralka, nie musicie martwić się rozbieraniem wszystkiego na części. Jeżeli natomiast planujecie zmieścić w bagażniku jeszcze drewniany regał, na wszelki wypadek rozkręćcie go przed podróżą, posegregujcie elementy wg długości i solidnie zwiążcie grupami. Dzięki temu w trakcie załadunku będzie można je rozlokować w wolnych obszarach.
Przed przejazdem należy opróżnić zawartość mebli i spakować rzeczy osobno. Elementy wystające takie jak klamki, uchwyty czy gałki, należy owinąć kawałkiem folii bąbelkowej lub materiału – dzięki temu nie zarysują i nie obiją innych sprzętów przy wkładaniu. Ranty metalowych regałów dobrze jest zabezpieczyć kawałkiem tektury. Drzwiczki szaf lub szuflady komód przytwierdźcie na stałe do korpusu, tak by w trakcie transportu nic się nie wysuwało lub otwierało. Świetnie sprawdza się w tym celu papierowa taśma malarska lub folia strech – obydwie zakupicie za niewielkie pieniądze w marketach budowalnych.
Mebli i artykułów AGD nie wkładajcie do pudeł, nie owijajcie w grube tkaniny czy w folię bąbelkową, chyba, że są to opakowania fabryczne. Niedopasowane kartony lub źle przygotowane zabezpieczenia mogą sprawić, że rzeczy będą kołysać się w trakcie transportu. Warto mieć przy sobie natomiast kawałek tektury w trakcie załadunku. W razie potrzeby będzie go można podłożyć pod mebel, żeby uniknąć zabrudzeń.
Inaczej sprawa się ma z elektroniką – tam dodatkowa ochrona jest wymagana. Ekrany LCD, telewizory i komputery powinno się owinąć folią bąbelkową, a następnie umieścić w sztywnej skrzynce np. z plastiku. Jeżeli w pudle zostanie wam wolna przestrzeń, wypełnijcie ją gąbką lub drobnymi kawałkami miękkiego styropianu. W tym celu można np. rozpruć starą poduszkę lub zapytać o pozostałości opakowaniowe w pobliskim sklepie.
Wyposażenie mieszkania
Są dwie szkoły pakowania drobnych sprzętów i rzeczy. Jedna mówi o segregowaniu dobytku według przeznaczenia (np. wszystkie akcesoria kuchenne idą razem). Jej zaletą jest fakt, że przeprowadzka przebiega szybciej, mniej czasu spędza się na wypakowywaniu szpargałów. Kolejna zaś każe rozmieszczać drobiazgi zgodnie z rozmiarem i tworzywem, z którego są wykonane. My zdecydowanie polecamy drugą opcję, bo redukuje ona ryzyko uszkodzenia poszczególnych sprzętów w trakcie transportu. Nie będzie problemów z ułożeniem paczek w kontenerze pojazdu – te najcięższe pójdą na spód, najlżejsze na górę. Na samym wierzchu ułoży się pudełka z cennymi rzeczami i dodatkowo zabezpieczy je przed wstrząsami.
Do pakowania drobiazgów świetnie nadają się kartonowe pudła, które dostaniecie za darmo np. z pobliskiego sklepu, plastikowe pojemniki (najlepiej z oryginalną przykrywką) lub torby z grubego polipropylenu – wytrzymują duże ciężary, a jednocześnie są elastyczne i sztywniejsze od zwykłych worków plastikowych. Odradzamy używać drewnianych kasetek, bo za dużo ważą. Do przewozu kwiatów doniczkowych używa się plastikowych skrzynek z perforacją. Każda paczka powinna być solidnie zaklejona lub obwiązana, tak by nawet po przewróceniu do góry dnem nic z niej nie wypadło.
Jak przewozić rzeczy podatne na uszkodzenia? Eko Taxi Lublin wyjaśnia zasady pakowania artykułów szklanych i porcelanowych
Przewóz rzeczy szklanych należy do najtrudniejszych pod względem logistycznego opracowania. Obiekty ceramiczne, porcelana, lustra, zastawa stołowa wykonana z kryształu – takie elementy są podatne na wstrząsy i łatwo się tłuką. Na szczęście Eko Taxi Lublin zajmuje się również transportem paczek z delikatną zawartością. Naszym klientom, którzy obawiają się o stan cennych drobiazgów w trakcie przeprowadzki, doradzamy, by oddzielili kruche przedmioty od innych i wysłali do miejsca docelowego osobnym kursem. W tym celu można poprosić o podstawienie samochodu osobowego z większym bagażnikiem np. typu kombi lub vana.
Elementy szklane, ceramiczne i porcelanowe pakuje się wg grubości i jakości tworzywa, z którego są wykonane. Inaczej przewozi się kubki do kawy, inaczej należy zadbać o fajansowe filiżanki. Do codziennej zastawy kuchennej można użyć papieru (najlepiej miękkiego, nieprasowanego o większej gramaturze), wkładając jedną kartę pomiędzy poszczególne części i umieszczając w twardym pojemniku z przykrywką. Boki pudełka można dodatkowo wyłożyć warstwą materiału np. bawełnianą szmatką. Rozmiary paczek nie powinny być zbyt duże – zamiast wkładać wszystko do jednej dużej skrzynki, lepiej jest porozdzielać przedmioty po kilku małych. Wyjątkowo delikatne szpargały jak np. bombki pod choinkę powinno umieszczać się na miękkich podkładach. Wnętrze pojemnika z takimi rzeczami wypełnijcie zmiętymi kawałkami bibuły, tak by elementy nie stykały się ze sobą w środku. Zamkniętych paczek ze szkłem i ceramiką nie należy obracać do góry dnem w trakcie przenoszenia, dlatego oznaczcie wierzchy pojemników markerem, żeby nie pomylić się w trakcie załadunku.